RPA Developer

inactiv

  • English
  • IT
  • Bucharest, Timisoara

Descrierea postului

– Colaborați cu analiștii de afaceri și proprietarii de procese pentru a proiecta și construi soluții de automatizare, utilizând Blue Prism sau Pega Robot Studio

– Participați la sesiunile de proiectare ale clienților pentru a oferi direcții tehnice privind considerațiile de proiectare pentru dezvoltare, performanță, scalabilitate, disponibilitate, mentenabilitate și reutilizare

– Cercetează și determină soluția și tehnologiile necesare pentru a se integra cu aplicațiile clienților

– Dezvoltă, proiectează, configurează și testează automatizări de procese robotice moderate și complexe utilizând soluțiile software RPA (cu și fără asistență) și tehnologii simple de abilitare.

– Realizează funcții de administrare zilnică în cadrul mediului de producție al software-ului de automatizare, inclusiv programarea, monitorizarea resurselor și a capacității și rezolvarea excepțiilor sau a problemelor RPA.

– Creează și menține documente și specificații tehnice (SDD).

– Implicat în toate aspectele ciclului de viață al dezvoltării, de la descoperire, proiectare, dezvoltare, instruire pentru acceptarea utilizatorilor și hipercare.

– Tranziția codului către echipa de asistență a serviciilor gestionate

– Colaborați cu arhitecții de soluții interne pentru a înțelege infrastructura

Candidatul ideal

– Diplomă universitară în domeniul tehnologiei informației sau al administrării afacerilor

– Să colaboreze cu restul echipei pentru a documenta noile funcționalități

– Cunoașterea bună a limbii engleze este o necesitate, limba germană este binevenită

– Ar trebui să aibă cunoștințe practice în ceea ce privește alte cunoștințe tehnologice de suport, cum ar fi SQL, VBA, Python, atunci când se confruntă cu provocări cu RPA de bază.

– 1-3 ani de experiență în dezvoltarea RPA folosind Blue Prism, UiPath, Automation Anywhere.

– Experiență de facilitare a proiectării, instalării și configurării unei soluții RPA.

– Abilități puternice de rezolvare a problemelor și abilități analitice.

– Înțelegerea tehnologiilor disruptive de transformare digitală și aplicarea lor în domenii funcționale (de exemplu, Finanțe, HR etc.).

– Menținerea bazei de cod în conformitate cu liniile directoare de codare

– Capacitatea de a se adapta rapid la noile tehnologii și cerințe de afaceri.

– Transferul de cunoștințe despre procese de la echipele de dezvoltare externe

– Experiență sau dorința de a lucra într-un mediu de lucru complex.

– Bucuros să lucreze atât în mod independent, cât și într-o echipă interculturală

– Capabil să lucreze în regim hibrid de lucru, 2 zile/săptămână la biroul din București sau Timișoara

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here