Project Manager Nearshore Transition with German

inactiv

  • German
  • IT
  • Romania

Manager de tranziție Nearshore cu limba germană
Pentru acest rol căutăm un manager de tranziție Nearshore. În acest rol hibrid trebuie să combini conformitatea transformării și managementul de proiect pentru transformarea activităților de business în România.
Deoarece vei lucra în echipa de Business Development, este necesară o privire de ansamblu și transparentă a raportării.

Responsabilitățile cheie ale pozitiei:

  • Lider de proiect în mediul din cadrul HtR (HiretoRetire);
  • În calitate de Project Lead pentru procesele care se transferă, vei fi responsabil de implementarea documentației și raportarea Roadmap-ului de transformare a proiectului;
  • Menținerea unei cooperări strânse cu colegii și cu colaboratorii;
  • Alinierea țintelor și obiectivelor proiectului cu toți colaboratorii relevanți;
  • Definirea criteriilor de intrare și de ieșire pentru a asigura măsurarea tuturor proceselor de afaceri de resurse umane din Hire2Retire.

Experiența și abilitățile necesare:

  • Diplomă de licență sau masterat (preferabil);
  • Gestionarea unor proiecte complexe, aliniate strategic sau gestionarea unor subproiecte ca parte a unor programe strategice;
  • Conducerea funcțională a personalului de proiect;
  • Planificarea și coordonarea resurselor proiectului în conformitate cu cerințele funcționale și cu domeniul de aplicare al proiectului;
  • Bugetarea și planificarea proiectului, precum și actualizări periodice;
  • Motivat de automatizare și digitalizare;
  • Comunicări specifice grupului țintă (sponsorul proiectului, membrii echipei de proiect);
  • Evaluarea, comunicarea și atenuarea riscurilor apărute;
  • Inițierea de îmbunătățiri pentru a optimiza procesele, activitățile și sistemele proiectului;
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor, gândire critică și abilități analitice;
  • Stil de lucru independent, orientat spre soluții;
  • Competențe lingvistice: Limba germană – nivel fluent atât verval cât și scris;
  • Spirit de echipă; proactiv și dispus să învețe.

Beneficii:

  • Pachet financiar motivant
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală
  • Oportunități de creștere și dezvoltare într-un mediu de start-up – Mediu de lucru dinamic și multicultural
  • Oportunități excelente de formare profesională

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here