Learning & Training Specialist with German

inactiv

  • German
  • Learning & Training
  • Bucharest, Romania

Candidatul ideal:

  • Cunoaștere excelentă a limbii germane (scris și vorbit)
  • Minim 1 an de experiență în poziția aferentă (organizare de cursuri, management de traininguri)
  • Experiențe cu platforme de învățare sau instrumente de formare aferente (HR database)
  • Cunoaștere excelentă a limbii engleze (scris și vorbit)
  • Cunoștințe financiare de bază
  • Sunt necesare abilități interpersonale puternice și de orientare către serviciul clienți
  • Persoana de incredere
  • Abilități bune de exprimare verbală/scrisă și atenție la detalii.
  • Capacitatea de a oferi constant servicii de înaltă calitate clienților într-o manieră profesionistă
  • Luarea de inițiativă într-o manieră proactivă pentru a îmbunătăți practicile de lucru proprii și în echipă
  • Capacitatea de a dezvolta și furniza comunicații verbale și scrise care transmit informații complexe într-un mod simplu, ușor de înțeles
  • Abilitatea de a gestiona o varietate de sarcini de lucru cu un grad ridicat de acuratețe, cunoștințe excelente de MS Office, în special Excel și Powerpoint
  • Dornic/a să lucrezi independent/ă, precum și într-o echipă interculturală

Descrierea postului:

  • Ofera suport în sarcinile de cautare și procesele de tranziție legate de Învățare și Formare
  • Creeaza, programeaza și reprogrameaza cursurilor de formare în Platforma de învățare, gestioneaza programările angajaților și furnizeaza formularele de evaluare
  • Comunica cu HR Business Partner local, furnizorii interni și externi, înregistreaza angajații la cursuri, managamentul sistemului intern de facturare și aproba facturile emise de furnizorii de instruire în colaborare cu responsabilii de buget, precum și cu departamentul local de achiziții.
  • Se ocupa de feedbackul oferit de participanți și formatori, informeaza departamentul local de resurse umane, managerii și furnizorii externi despre rezultate
  • Prelucreaza, întreține și administreaza datele privind cursurile în sistemele de management al învățării
  • Organizeaza, monitorizeaza și coordoneaza seminariile standard interne pentru angajații din Germania
  • Gestioneaza logistica de formare (rezervarea de hoteluri, săli de formare, trimiterea de informații către participanți, informații de facturare etc.) și se ocupa de confidențialitatea datelor participanților la training
  • Proceseaza facturile și verifica facturile in raport cu comenzile
  • Răspunde la întrebările legate de formare ale managerilor și ale angajaților, rezolvă problemele și chestiunile legate de formare
  • Gestioneaza trainingurile in format E-Learning și Web Based Trainings în sistemul de management al învățării (HR Suite, Global Teach sau similar)
  • Colaboreaza cu furnizorii externi
  • Organizeaza, actualizeaza și menține documentele, înregistrările și fișierele în scopuri de formare profesionala
  • Analizează, sintetizează, compilează și prezintă rapoarte către departamentul local de resurse umane și către conducere
  • Sprijină furnizarea de rapoarte către partenerii de afaceri, manager și centrul de competențe
  • Elaborează și promovează obiectivele planului de formare și supraveghează realizarea acestor obiective
  • Sprijină prin pregătirea și contribuția la prezentări (PowerPoint)

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here