DevOps Engineer

inactiv

  • English
  • IT
  • Bucharest, Timisoara

Căutăm pe cineva care poate lucra independent (dar și în echipă), care poate crea rapid soluții funcționale, poate veni cu idei noi, dar știe și cum să folosească și unde să caute soluții existente.

Principalele tale responsabilități:

  • implementarea aplicațiilor de data science în mediul cloud și pe server
  • dockerizarea aplicațiilor și sprijinirea unei echipe de Data Scientists
  • monitorizarea și alertarea aplicațiilor care rulează atât în dezvoltare, cât și în producție
  • dezvoltarea și întreținerea Infrastructurii ca și cod cu Terraform și alte instrumente similare
  • dezvoltarea activă a pipeline-urilor CI/CD
  • contribuirea la dezvoltarea de pipeline-uri de procesare a datelor și de Machine Learning și aplicații
  • devenirea unei părți esențiale a echipei AI Services axată pe construirea și operarea aplicațiilor ML pentru clienții din grupul DT
  • luarea deciziilor importante pentru ca produsele noastre să poată fi întreținute și scalabile
  • contribuirea la modelarea și stabilirea modelului nostru de arhitectură și operațiunilor software
  • îndrumarea colegilor mai tineri și pe cercetătorii de date cu privire la bunele practici de codificare
  • vei colabora cu ingineri din alte echipe și vei lua decizii cu privire la viitorul infrastructurii noastre

Profilul tău dorit:

  • Licență sau master în informatică sau în domenii similare
  • 3+ ani de experiență în dezvoltarea de software și cloud
  • experiență cu pipeline-uri CI, Docker, Kubernetes și dezvoltare în cloud (Azure / GCP / AWS)
  • expert în dezvoltare Python, OOP și bune practici de codare
  • experiență în procesarea unor cantități mari de date cu instrumentele respective (Spark, Kafka sau servicii de date în cloud similare)
  • cunoștințe avansate de baze de date SQL, NoSQL etc.
  • experiența în tool-uri MLOps reprezintă un plus
  • experiența în ETL și în tool-uri de procesare a datelor precum Apache Airflow sau DAGster reprezintă un plus
  • experiența în dezvoltarea de aplicații axate pe date și de învățare automată reprezintă un avantaj
  • experiența cu Terraform este avantajoasă
  • comunicativitate și o bună integrare în echipă într-un mediu internațional pozitiv
  • conversație fluentă în limba engleză, vorbirea limbii germane / cehe / slovace este un plus.

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here