Senior Fronted Developer cu JavaScript

inactiv

  • English
  • IT
  • Bucharest

Senior Frontend Developer cu Javascript

Suntem o echipă mică într-o companie mare, adoptând în principal metodologia agilă. Oferim soluții de Data Science pentru clienții interni din cadrul Deutsche Telekom, iar abilitățile și soluțiile noastre sunt în continuare foarte solicitate. Prin urmare, dorim să ne mărim echipa noastră cu persoane tehnice care știu cum să proceseze și să analizeze date, astfel încât să putem servi și satisface nevoile unui număr și mai mare de clienți.

Căutăm pe cineva care poate lucra independent, poate crea soluții funcționale rapid, poate veni creativ cu idei noi, dar care știe și cum să folosească și unde să caute soluții existente. Membrii proiectului nostru sunt, de asemenea, situați în Germania, Slovacia, Cehia sau România, astfel încât videoconferințele sunt standardul zilnic.

Provocări la care te poți aștepta:

  • Vei colabora cu echipa noastră de dezvoltare pentru a proiecta, dezvolta și optimiza interfețele de utilizator pentru aplicațiile noastre interne.
  • Vei conduce și mentoriza colegii juniori în ceea ce privește cele mai bune practici, calitatea codului și arhitectura.
  • Vei interacționa cu clienții pentru a specifica caracteristicile și funcționalitățile aplicațiilor web.
  • Vei prezenta rezultatele în fața colegilor și a clienților.
  • Vei traduce designurile UI/UX în cod real, asigurând atractivitatea vizuală și ușurința în utilizare.
  • Vei lucra cu inginerii AI/ML pentru a vizualiza date și informații complexe.
  • Vei participa la revizuiri de cod, oferind feedback constructiv și învățând de la dezvoltatori seniori.
  • Vei ajuta la dezvoltarea și întreținerea bibliotecilor noastre interne pentru a asigura consistența și reutilizabilitatea codului.
  • Vei participa la întâlniri regulate ale echipei, oferind actualizări și cerând îndrumare după cum este necesar.

Responsabilități cheie:

  • Vei proiecta, dezvolta și întreține aplicații frontend robuste și scalabile folosind JavaScript, React și Next.js.
  • Vei planifica și executa implementarea bibliotecii noastre de componente UI în colaborare cu colegii juniori și mediul din echipă.
  • Vei implementa cele mai bune practici pentru calitatea codului, optimizarea performanței și mentenabilitate și vei instrui colegii juniori în respectarea acestora.
  • Vei implementa principii de design web responsive pentru a asigura funcționarea aplicațiilor în diverse browsere și sisteme de operare (inclusiv iOS, Android).
  • Vei diagnostica și rezolva problemele pentru a asigura o experiență utilizator lină.
  • Vei colabora cu dezvoltatorii backend de Python pentru a integra API-urile REST cu componentele frontend.
  • Vei conduce și supraveghea revizuirile de cod și vei contribui la cele mai bune practici ale echipei.
  • Vei depana și rezolva problemele pentru a îmbunătăți performanța și utilizabilitatea aplicației.
  • Vei asista la dezvoltarea documentației proiectului și a ghidurilor utilizatorului.
  • Vei fi la curent cu ultimele tendințe și progrese în dezvoltarea frontend și împărtășiți cunoștințele cu colegii de echipă.

Calificări:

  • Diplomă de licență în Informatică, Tehnologia Informației sau un domeniu similar (sau experiență de muncă echivalentă).
  • Competență în JavaScript și experiență cu alte limbaje de programare.
  • Experiență dovedită de cel puțin 5 ani în dezvoltarea frontend cu un accent pe React, Typescript și Next.js sau cadre similare.
  • Înțelegere solidă a API-urilor RESTful și experiență în integrarea acestora în aplicații web.
  • Practici de codare de ultimă generație folosind git și revizuiri de cod pentru cereri de fuzionare.
  • Experiența în dezvoltarea și întreținerea arhitecturilor de microservicii este benefică.
  • Experiență și înțelegere a CI/CD, Docker și Kubernetes este un plus.
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și atenție la detalii.
  • Abilități puternice de comunicare și colaborare pentru a lucra eficient într-o echipă.

Deutsche Telekom Services Europe (DTSE) a fost înființată de Deutsche Telekom AG și oferă servicii de asistență, cu accent pe resurse umane, pentru amprenta europeană a grupului DT.

Alăturați-vă nouă în acest mediu internațional și veți fi expus la multe competențe, culturi și limbi diferite.

Dacă doriți să vă alăturați acestei echipe inovatoare și să profitați de oportunitatea de a face parte dintr-o companie în creștere, aplicați acum!

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here