LLM Full Stack Developer

inactiv

  • English
  • IT
  • Romania

Responsabilități cheie:

  • Vei fi responsabil de îmbunătățirea soluțiilor backend și frontend pentru aplicațiile susținute de LLM, cum ar fi Chatbots.
  • Solutia noastra frontend este dezvoltata in JavaScript/TypeScript folosind framework-urile NextJS și React.
  • Vei contribui la îmbunătățirea experientei utilizatorului prin stabilizarea si optimizarea solutiilor existente (vizualizare mai bună, validări automate, analiza scenariilor „ce se întâmplă dacă”).
  • Vei fi responsabil pentru identificarea și implementarea noilor cerințe de dezvoltare a businessului clientului.
  • Vei coopera cu partea de business, inclusiv vei participa la ateliere de lucru, întâlniri și apeluri cu clienții, astfel încât capacitatea de a explica aspecte tehnice colegilor din aria de business să fie o parte esențială a acestui job, la fel ca și din partea unui consultant.
  • Vei participa la sesiuni de brainstorming în echipă, revizuiri de cod și sesiuni de programare in echipa.
  • Vei avea șansa de a identifica posibile cazuri de utilizare de automatizare a științelor datelor. Ideile inovatoare sunt binevenite.

Profilul de competență:

  • Experiență profundă în dezvoltarea de software folosind limbajul de programare Python, de preferință în framework-uri  ca FastAPI, Celery și librării de date precum such Pandas, Scikit, Plotly etc.
  • Cunoștințe avansate de JavaScript și orice bibliotecă frontend (de preferință React/Next.JS).
  • În plus, cunoașterea framework-urilor LLM, cum ar fi LangChain, Haystack și API-urile clientului ale Azure și OpenAI îți completează profilul.
  • Cunoașterea sistemelor de baze de date precum Postgres sau MySQL (sau orice altă bază de date relațională) precum și baze de date bazate pe documente precum Elasticsearch și MongoDB reprezintă un plus.
  • Ai experiență dovedită în dezvoltarea de interfete RESTful.
  • Ești flexibil și receptiv la schimbarile volatile in abordarea modului de lucru și, de preferință, ai lucrat deja in mediul agil (de exemplu, Scrum).
  • Participarea și contribuția activă la extinderea și împărtășirea cunoștințelor tale.
  • Engleză fluentă scrisă și vorbită. Limba germana este un plus, dar nu este obligatorie.

Deutsche Telekom Services Europe (DTSE) a fost înființată de Deutsche Telekom AG și oferă servicii de asistență, cu accent pe resurse umane, pentru amprenta europeană a grupului DT.

Alăturați-vă nouă în acest mediu internațional și veți fi expus la multe competențe, culturi și limbi diferite.

Dacă doriți să vă alăturați acestei echipe inovatoare și să profitați de oportunitatea de a face parte dintr-o companie în creștere, aplicați acum!

DTSE-RO se angajează să respecte principiul egalității de șanse la angajare pentru toți angajații și să ofere angajaților un mediu de lucru lipsit de discriminare și hărțuire. Toate deciziile de angajare la DTSE-RO se bazează pe nevoile de afaceri, cerințele postului și calificările individuale, fără a ține cont de rasă, culoare, religie sau convingeri, origine națională, socială sau etnică, sex, vârstă, handicap fizic, mental sau senzorial, orientare sexuală și identitate de gen.

DTSE-RO nu va tolera discriminarea sau hărțuirea pe baza oricăreia dintre aceste caracteristici.

Aplicând pentru acest loc de muncă, acceptați declarația de confidențialitate a DT:

Pentru a procesa candidatura dvs. online, colectăm, procesăm și utilizăm datele dvs. personale. Vom trata datele dvs. în mod strict confidențial, în conformitate cu prevederile legale.

Prin trimiterea candidaturii dumneavoastră, sunteți de acord ca datele dumneavoastră să fie prelucrate electronic, inclusiv de către terți. Datele sunt transmise doar furnizorilor de servicii de resurse umane care au fost atent selectați de Deutsche Telekom AG.

Pentru informații detaliate, citiți protecția locală a datelor atunci când aplicați pentru un post de muncă în cadrul Deutsche Telekom Group.

Get things done

Trimite-ne CV-ul tău și haide să ne cunoaștem mai bine!

Ai aplicat cu succes la DTSE România.
Mulțumim!
Unable to send your application, please try again later.

    #WeMakeItHappen for you

    Lucrează în ritmul tău și în domeniul care te pasionează. De restul ne ocupăm noi.

    Fii parte din universul nostru Magenta

    Trimite-ne CV-ul tău și rămâi conectat la oportunitățile noastre de carieră.

    Imaginează-ți că locul tău este aici

    Alege un oraș și vizitează-ne birourile printr-un tur virtual!

    Imagine yourself working here